Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü

Dünya Gümrük Günümüzü Çeşitli Etkinliklerle Kutladık

Dünya Gümrük Günümüzü Çeşitli Etkinliklerle Kutladık

Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde, Bölge Müdürü Vekilimiz Yaşar Yaman OCAK, İdarecilerimiz ve Personelimizin katılımı ile 30.01.2017 tarihinde Edirne Hürriyet Meydanı’nda tören yapıldı. Törende Atatürk Anıtı’na çelenk konup, Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

  
 

 
Törenin ardından Edirne Valimiz Günay ÖZDEMİR’i makamında ziyaret ettik. Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Valimiz gümrük personelimize çalışmalarında başarılar dileyerek Dünya Gümrük Günümüzü kutladı.
 
 


Valilik ziyaretinin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN’ı makamında ziyaret ettik.

  


Devam eden etkinlikler çerçevesinde Bölge Müdürü Vekilimiz ve İdare Amirleri tarafından Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantı idarelerimizde görev yapan personelimize, sahadan geçiş yapan yolcularımıza, TIR şoförlerine ve diğer kurum personeline karanfil ve badem ezmesi-lokum dağıtıldı.

 
  
 

 

 

 

 

 
Aynı gün, 2011 yılında Tunceli'de gerçekleşen saldırıda eşiyle birlikte şehit düşen Cem KERMAN'ın ailesini ziyaret ettik. Şehidimizin kabri başında dua okuduk.

 


Gelecek nesillere  Dünya Gümrük Gününü tanıtmak ve gümrük idareleri konusunda bilgilendirilmelerini ve gümrük kapılarını görme ve tanımalarını sağlamak amacıyla, Kapıkuleyi ziyaret eden  Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, Kapıkule Gümrük sahasında gerçekleştirilen  faaliyetler hakkında  bilgi verildi.

 
 
26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Kapıkule VIP Salonunda düzenlenen resepsiyonumuz, Edirne Valimiz Günay ÖZDEMİR, Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip ÖZDURMAZ, Dış İşleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet YÖRÜK, İl Jandarma Komutanı Kamuran ERSAN, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan ERDOĞAN, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep ZIPKINKURT, Edirne İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM, Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut ALTUN, Bulgaristan ve Yunanistan Edirne Başkonsolosluk görevlileri, Kapitan Andreevo, Lesovo, Kipi ve Kastanies Sınır Kapısı idarecileri ile Bölge Müdürlüğümüz ve Bağlantı İdare amirlerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanmakta olan 26 Ocak Dünya Gümrük Günü için 2017 yılında belirlenen “Etkin Sınır Yönetimi İçin Veri Analizi” sloganı ile günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Bölge Müdürü Vekilimiz Yaşar Yaman OCAK,  söz konusu tema çerçevesinde işlemlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılması amacıyla digitalleşme ile birlikte karşılıklı veri değişimi, bilgi ve istihbarat paylaşımı, ortak kapı kullanımı, TIR işlemlerinin elektronik ortamda yürütülmesi gibi çalışmalarla da desteklendiğini belirterek, bu vesile ile özverili bir şekilde görev yapan tüm personelimizin dünya gümrük gününü kutlayarak, resepsiyonumuza gelen misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür etti.