Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü

Türk Konseyi Yap-İşlet-Devret Heyetinden Kapıkule'ye Çalışma Ziyareti

Türk Konseyi Yap-İşlet-Devret Heyetinden Kapıkule'ye Çalışma Ziyareti

     Ülkemizdeki Yap-İşlet-Devret modeli ile modernize edilen kara hudut kapılarını yerinde incelemek üzere Türk Konseyi Üyesi Ülkelere (Azerbaycan-Gürcistan-Kazakistan-Kırgızistan) ait temsilciler 26.10.2016 tarihinde Kapıkule’ye gelerek çalışma ziyaretinde bulundu.

     Kapıkule’de Bölge Müdür Vekilimiz Yaşar Yaman OCAK’ı Makamında ziyaret eden Türk Konseyi Heyeti daha sonra VIP Salonuna geçilerek Bakanlığımızın tanıtımı ve TOBB tarafından yap-işlet-devret modeli sunumları yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu.

     Sunumun ardından Bakanlığımız Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı İsmail TOPÇU ve Bölge Müdür Vekilimiz Yaşar Yaman OCAK günün anısına birbirlerine hatıra tabağı verdiler.

     Kapıkule’de Yolcu ve TIR bölümünde incelemelerde bulunan heyete Bölge Müdür Vekilimiz Yaşar Yaman OCAK tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

     Daha sonra öğle yemeği yenmek üzere Edirne’ye gidildi. Yemeğin ardından heyet Edirne Valimiz Günay ÖZDEMİR’i Makamında ziyaret etti.

     Heyette Bakanlığımız Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı İsmail TOPÇU, Azerbaycan’dan İnşaat ve Bakım İşleri Departmanı Şefi Abuzer MEMMEDOV, Kırgısiztan’dan Gümrük İşleri Koordinasyon Departmanı Kıdemli Müfettişi Beksultan OMORBEKOV, Kazakistan Büyükelçiliğinde Gümrük İşlerinden Sorumlu Elçilik Müsteşarı Ayan KOLBAY, Türk Konseyi Sekretaryasından Proje Direktörleri Farid DAMİRLİ ve Mehmet Şefik YURTÇİÇEK, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Ali ORAN, Uzman Yardımcısı Zeynep Merve SAATÇİOĞLU, Gümrükler Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Özkan KOCABIYIK, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Ahmet Vakur ASARKAYA, TOBB Uzman Yardımcısı Ersin Yaşar yer aldı.